O mně

Zdravím a životním stylem se zabývám již více než 10 let. Dlouhodobě spolupracuji s odbornými lékaři a stále hledám další cesty, jak život co nejvíce zpříjemnit dobrým zdravím. Prohlubuji si neustále své znalosti o nové poznatky z oblasti medicíny.

Vystudovala jsem chemii na VUT v Brně. Zajímám se mimo jiné i o imunologii, autoimunitu a chronické nemoci. Ke všem problémům klientů přistupuji odborně a na základě ověřených znalostí. Jsem držitelem certifikátu ATAC – poradce pro výživu a suplementaci.

Každého člověka beru jako individualitu – každý máme jiný životní styl, zdravotní predispozice, potřeby, žijeme v jiném prostředí a máme rádi jiné věci. Proto je nutné se dívat na každého člověka jako na individuální bytost, které je třeba vše přizpůsobit na míru.

Snažím se najít řešení, aby jste se zbavili léků, či je alespoň omezili. To samozřejmě ve spolupráci s ošetřujícím lékařem. Léky většinou již řeší důsledek problému a já hledám cesty, jak zdraví zlepšit. Proto velmi uvítám, když mohu nahlédnout do vaší lékařské zprávy a do výsledků testů.

Dělím se s vámi o mé zkušennosti a poznatky. Snažím se jít klientům přííkladem. Každému klientovi věnuji tolik pozornosti, kolik je potřeba.

Prosazuji názor, nenechat vás jednoduše odejít jen s novým jídelníčkem, ale dívat se na vaše tělo komplexně a pomoci mu. V oblasti stravování vás naučím, jak se v jídle orientovat, jak přemýšlet u výběru surovin, co, kdy a proč jíst. Jak postupně zaměňovat suroviny při přípravě pokrmů, aby bylo jídlo nutričně vyvážené a zejména chutnalo. Zejména pak pomoci řešit vaše zdravotní potíže, to mne zajímá nejvíce, protože ty mají přímý vliv na vaše zdraví. Zlepšením zdravotního stavu a životního stylu zhubnete budete se cítit se lépe.

Můj přístup k dosažení cíle není o tom vše zakazovat, sestavit striktní jídelníček a nutit vás do skokové změny všeho, na co jste celý život byli zvyklí. S tímto se často setkávám u některých mých kolegů a nesouhlasím s tím. Nelze vám během hodiny vysvětlit jak a co budete nově jíst, vše vám zakázat a poslat domů s novým jídelníčkem a očekávat, že to zvládnete. Životní styl nelze změnit za týden. Sice každá změna k lepšímu je vítána a budu vás v ní podporovat, ale každý má své tempo a možnosti, jsme pod vlivem prostředí, ve kterém žijeme a celoživotních návyků.

Vše začíná v hlavě a je třeba postupnými změnami, každého dle svého tempa nasměrovat na správnou cestu. Jen tak bude cíl dosažitelný, vy budete spokojení a vše se stane přirozenou součástí vašeho života. Nejsem zastánce diet! Položte si sami otázku, „ukončíte dietu, co budete jíst poté???" Zcela jistě se vrátíte tam, kde jste byli předtím, protože celoživotní návyky nezměníme za 2 měsíce.

Je žádoucí brát tělo jako celek, všechno se vším souvisí. Mnohým problémům a nemocem se dá předejít.

Důležité je mít své tělo rádi, starat se o něj, protože braní léků pak již není řešení. Beru naši spolupráci jako týmovou práci, spolu budeme realizovat váš cíl, jsem vaše opora. Sami to velmi obtížně zvládnete, rodina vás mnohdy nepodpoří a sami budete stále bojovat dokola s nejistým cílem a omezování se v tom, co máte rádi.

Získané certifikáty

Nevíte si rady se svým zdravím?

Individuálním přístupem vás nasměruji ke zdravějšímu životnímu stylu. Zlepší se vaše zdraví.
Objednejte se na vstupní konzultaci. Udělám maximum proto, abych vám pomohla.

VSTUPNÍ KONZULTACE

(c) 2021 Ing. Soňa Vybíralová